השאירו פרטים ונחזור אליכם

דוקרנים ליונים

במידה ואתם מתמודדים עם בעיה של קינון יונים בביתכם ומעוניינים לסלק אותן ולמנוע הופעתן בעתיד – חשוב שתדעו שניתן לעשות זאת בקלות יחסית, בדרכים אשר אינן פוגעות ביונים עצמן כמו למשל האביזר הפופולרי – דוקרנים ליונים.

המטרד שמהוות היונים הוא מוכר וידוע, ובעקבות כך כבר מזמן קיים בשוק מגוון של אמצעים להרחקת יונים – החל מדחלילים בדמותן של ציפורים שונות, דרך רשתות צפופות המונעות כניסה של יונים ועד לפסי מתכת המייצרים שוק חשמלי שמרתיע את היונים ומבריח אותן. עם זאת, האביזר הפופולרי ביותר אשר הוכיח את יעילותו בצורה המיטבית הוא דוקרנים ליונים.

מהם דוקרנים ליונים ולמה הם מיועדים

דוקרנים נגד יונים היו בשימוש גם בעבר הרחוק מאוד, עשרות שנים לאחור, בהיותם אמצעי פשוט לייצור, להקמה והתקנה. הרעיון העומד מאחורי הצבת דוקרנים באזורי קינון של יונים הוא יצירת קרקע שאינה נעימה לנחיתה עבור היונה, שהיא ציפור שאוהבת לעמוד על משטחים יציבים וחלקים. בעבר הדוקרנים נוצרו ממסמרים ומרצועות עשויות פח והיו יעילים להרחקת היונים לתקופה קצרה – אך התבלו במהרה ועל כן היונים חזרו. הזמן שעבר הוכיח כי ישנם כמה דגשים שצריך לשים לב אליהם כאשר בוחרים את סוג הדוקרנים.

מה מומלץ לבדוק כאשר רוכשים דוקרנים נגד יונים

היונה היא ציפור חכמה ועקשנית, על כן היא עלולה שוב ושוב לנסות ולהגיע גם לאזורים שכבר הצבתם בהם אמצעים להרחקתן. כדאי לקנות דוקרנים איכותיים מחומרים עמידים על מנת שיחזיקו מעמד לתקופה ארוכה ויבהירו ליונים שאין להן מה לנסות ולחזור אל הבית שלכם. היונים מקננות בארץ בכל ימות השנה והדוקרנים עלולים להינזק מפגעי מזג האוויר. מסיבה זו, חשוב שהם יהיו מיוצרים מחומרי גלם טובים כמו למשל נירוסטה, שלא תחליד בגלל גשמים ולא תתפורר לאחר הקיץ החם, ובכך היא תישמר לאורך שנים ארוכות – דוקרנים שיתבלו יהפכו לבלתי יעילים. כדאי להציב אך ורק דוקרנים בעלי גמישות וקפיציות, אשר אורכם יעלה על אורך רגל ממוצעת של יונה – כלומר לפחות 10 סנטימטרים. ניתן להדביק את הדוקרנים בקלות בשיטת "עשה זאת בעצמך" על ידי דבק חם, אך מומלץ יותר לחבר אותם בהשחלה לבסיס ובכך להבטיח את יציבותם לאורך זמן.

אהבתם?

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף באימייל
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ

השאירו תגובה

© כל הזכויות שמורות לדודי הדברות.

דילוג לתוכן