השאירו פרטים ונחזור אליכם

הרחקת יונים

הרחקת יונים – הטכניקות המומלצות ביותר

על אף שאולם אינכם יודעים זאת היונים יכולות להוות מטרד רציני עבור האדם. אותו בעל חיים נחמד שאנו רואים לפעמים אנשים מבוגרים יושבים על הספסל וזורקים לו פירורי לחם וחושבים כמה המראה הזה חביב ונחמד (והוא באמת כזה), אולם באותם רגעים איננו חושבים על הצרות שאלה עשויות לגרום לנו. הרחקת יונים מתבצעות לרוב בשיטות הומניות בלבד כיוון שאיננו רוצים לפגוע ביונים אלא רק להרחיק אותן.

כיצד ניתן לבצע הרחקה של יונים בצורה מקצועית?

יש כמה וכמה שיטות לבצע הרחקת יונים בצורה מקצועית. הרי מה בסך הכול אנחנו רוצים? שיהיו היונים, אבל רחוק מאתנו. היונים עושות הרבה מאוד רעש ולעתים זה אפילו בלתי נסבל, לכן אנחנו צריכים לגרום להן לרצות לקונן במקום אחר. היונים מחפשות מקום בטוח להקים את הקן שלהן, להטיל ביצים ולדגור עליהן עד לשלב גידול הגוזלים ויציאתם מהקן בגיל בגרות כאשר הם לומדים לעוף. ישנם כל מיני מזיקים שונים העורבים לביצים ולגוזלים ולכן היונים מעדיפות לקונן באזורים גבוהים. הן מעדיפות לקונן באזור של בני אדם בשל העובדה שבאזורים אלה הן תמיד ימצאו מים ופסולת ממנה יוכלו לאכול. אם כן יש מספר שיטות להרחקת היונים מהאזור ולא – ללכוד אותן ולשחרר במרחק רב מהמקום לא באמת יעזור לכם.

  • רשת נגד יונים – מצוין בעיקר למקומות גבוהים כמו בנייני מגורים וכן בשדות חקלאיים. פשוט מונעים מהיונה להגיע אל האזור ולרצות לקונן בו.
  • דוקרנים נגד יונים – הדוקרנים קלים להתקנה ויכולים להיות מותקנים בגגות הבתים, על מרזבים ואדני חלון ועוד. אלה גורמים לאי נוחות ליונים לנחות באזור זה ועל כן הן יחפשו מקום אחר לקונן בו.
  • דחלילים ובובות קוליות – דחלילים ובובות עם מערכת שמע וחיישנים, כאשר החיישנים מופעלים הדחליל משמיע רעשים וקולות המבריחים את היונים.
  • מרחיקים על קוליים – מתקנים המשמיעים קולות שרק היונים יכולים לשמוע ועבורן הרעש הוא בלתי נסבל והן רוצות להתרחק מהמקום כמה שיותר.

דודי הדברות היא חברת הדברות מקצועית המספקת שירותיה בכל חלקי הארץ. אם נתקלתם ביונים המתחילות להתיישב באזור מגוריכם אנא צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לסייע לכם.

הרחקת יונים – שאלות ותשובות

היונה עם העלה של זית אולי מסמלת את השלום אולם אם תראו יונה מחפשת מקום לקונן על אדן החלום שלכם כדאי שתעשו לה שלום. היונים נחשבים למזיקים כבר המון שנים והן נוהגות לרבוץ בסביבת בני האדם בשל הקרבה למזון ומים, המרחק מאויביהם הטבעיים והימצאות של מקומות גבוהים רבים בהן יוכלו לקונן. הינה כמה שאלות-תשובות בנושא הרחקת יונים.

תשובה: היונה יכולה להזיק לאדם בכמה דרכים: ראשית הן צווחות שעות רבות במהלך היום וכאשר הן נמצאות בלהקה בצמרות העצים הסמוכות לבית/לבניין בו אנו גרים ניתן לשמוע את הרעש הבלתי נסבל ולהשתגע. היונים נושאות על כנפיהן כינים וקרדיות אשר יכולים להוביל וירוסים ומחלות לבני האדם ו/או בעלי החיים שלהם. בנוסף לכל זה הלשלשת של היונים היא חומצית ועשויה להסב נזק לרכוש.

תשובה: מרבית האנשים מעדיפים לבחור בדרך ההומאנית (מה גם שלהרוג יונה או שתיים לא יפתרו לכם את בעיית היונים בסביבה שלכם) ולכן העבודה תהיה לייצר תשתית שתמנע מהיונים לנחות בסביבה שלכם. כך למשל שימוש ברשת נגד יונים לחסום מסתורי כביסה, פתחים שונים ועוד. אפשרות נוספת היא להתקין דוקרנים נגד יונים על אדן החלון, על הגג, מסביב לדוד השמש, על מנוע המזגן ועוד. יש כמובן שיטות נוספות כמו פס חשמלי, מלכודות אלקטרוניות, מכשיר שעושה קולות אולטראסוניים שרק היונים יכולים לשמוע ועוד.

תשובה: הן ידעו לחזור למקום שלכם עוד לפני שאתם תספיקו לחזור לשם. יתרה מכך, זה לא יפתור הם בעיית היונים כי יכולים להגיע אל המקום גם יונים אחרות. לכן המטרה תהיה לחסום את נתיבי הגישה שלהן ולהפוך את המקום ללא נוח ולא מתאים לנחיתה וקינון עבורן.

תשובה: המחיר כמובן משתנה בהתאם לסוג העבודה שתתבצע בפועל, עבודה בגובה תהיה בעלת סיכון גבוה יותר וגם יקרה יותר, בסוג המכשירים שאתם משתמשים בהם: רשת, דוקרנים וכו'. כמו כן איכות חומרי הגלם גם כן עשויים להשפיע על המחיר.

אהבתם?

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף באימייל
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ

השאירו תגובה

© כל הזכויות שמורות לדודי הדברות.

דילוג לתוכן